Kapalıçarşı Dizisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kapalıçarşı Dizisi

Kapalıçarşı DizisiHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Engin Altan Düzyatan Röpörtajı/Kapalıçarşıdaki Rolü

YazarMesaj
MüjGaN
Admin
Admin
MüjGaN

<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Kadın
Rep Gücü : 403
Rep Puanı : 0
Doğum tarihi : 01/03/96

Engin Altan Düzyatan Röpörtajı/Kapalıçarşıdaki Rolü Empty
MesajKonu: Engin Altan Düzyatan Röpörtajı/Kapalıçarşıdaki Rolü   Engin Altan Düzyatan Röpörtajı/Kapalıçarşıdaki Rolü EmptyC.tesi Ocak 30, 2010 7:19 pm

Bir diziye değil de bir aileye girmiş gibi hissediyorum

Merve YURTYAPAN/MAGAZİN 29.01.2010
atv'de yayınlanan 'Kapalıçarşı' dizisinin, bu akşam ekrana gelecek 16'ncı bölümü, yeni bir oyuncuyu seyirciyle buluşturacak: Engin Altan Düzyatan. Dizi ekibi tarafından çok iyi karşılandığını söyleyen Düzyatan, "Kendimi bir diziye değil de, bir aileye girmiş gibi hissediyorum" diyor
Engin Altan Düzyatan, atv'de ekrana gelen 'Kapalıçarşı' dizisinin bu akşam yayınlanacak olan 16'ncı bölümünde izleyiciyle buluşacak. Dizide, Kapalıçarşı'da deri ve halı dükkanı olan 'Arif' karakterinin Londra'dan gelen 'Fırat' adındaki erkek kardeşini canlandıracak olan Düzyatan, "Kapalıçarşı', kaliteli oyuncuların olduğu çok güzel ve cazip bir proje" diyor. Umursamaz, rahat ve alaycı tavırlarıyla 'Kapalıçarşı'da ilginç olayların yaşanmasını sağlayacağını ifade eden yakışıklı oyuncu, ekip tarafından çok sıcak karşılandığını da sözlerine ekliyor.

* 'Kapalıçarşı' ekibine nasıl dahil oldunuz?
Mardin'de çekilen 'Bir Bulut Olsam' adlı dizide rol alıyordum. Dizi bittikten sonra İstanbul'a geldim. Açıkçası artık biraz dinlenmek istiyordum ama Erol Bey'den (Avcı) teklif geldi. 'Kapalıçarşı'da karakter değişimi olduğunu ve yeni bir karakterin diziye dahil olacağını söyledi. 'Kapalıçarşı' çok cazip, kaliteli oyuncuların olduğu çok güzel bir proje... Ben de teklifi geri çeviremedim ve kendimi bu sürecin içinde buldum.

İYİ BİR PROJE OLDUĞUNU BİLİYORDUM
* Diziyi takip ediyor muydunuz?
Birkaç bölüm izlemiştim. Hiçbir zaman bir diziyi sürekli takip edemiyorum. Zaten o süre içinde başka bir dizide oynuyordum. Dizi çekmek, akşam sekizde biten bir iş olmadığı için, televizyon seyredebilme şansım çok olmuyor. Ama birkaç bölüm yakalamıştım. İyi bir proje olduğunu biliyordum.

* Diziye dahil olduğunuz duyulunca, önce herkes Nejat İşler'in canlandırdığı 'Cemal' karakterinin yerine geleceğinizi düşünmüştü...
Öyle bir şey büyük bir risk olurdu. Herhangi bir oyuncunun böyle bir riski alacağını düşünmüyorum. Seyircinin alıştığı bir oyuncu var çünkü ortada... Benimki başka ve yeni bir rol. Ama aynı zamanda onun boşluğunu da dolduracak bir rol...

* Teklif geldiğinde tereddüt yaşadınız mı?
Açıkçası yaşadım ama Erol Bey beni çok rahatlattı. "Biz her şeyi gayet güzel kuruyoruz" dedi. Çünkü işin giden bir matematiği var, ben girdikten sonra ne olacağına dair bir fikrim yoktu. Bütün sorumluluğu kendi üzerinize aldığınızı düşünüyorsunuz. 'Ben girdikten sonra dizinin reytingleri düşerse, benim yüzümden mi olur?' diye düşünüyor insan... 'Çok yakın geçmişte başka bir karakteri oynuyordum, acaba seyirci yeni karakteri benimser mi?' diye de düşündüm. Ama beni çok iyi motive ettiler. Böyle olunca kendinizi teslim edebiliyorsunuz. Zaten korktuğum gibi olmadı. Şu an keyfim çok yerinde...

İNSANLAR BENİ İZLEMEK İSTİYOR
* Hayranlarınız, 'Kapalıçarşı'da rol almanıza çok sevindiklerini sanal ortamdaki yorumlarında belirtiyorlar. Siz bunları takip ediyor musunuz?
İnsanlar, sevdikleri oyuncuları ekranda görmek istiyorlar. Biz, 'Kendimizi biraz çeksek mi?' diye düşünüyoruz ama onlar öyle düşünmüyor. Ben sadece yaptığım işlerle gündeme geliyorum, çok fazla programlara katılmıyorum. İnsanlar da beni dizilerde görmekten mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Bu durum da benim hoşuma gidiyor. İzleyicilerin de, "Seni yeni bir karakterle bu dizide görmekten mutluluk duyduk" demeleri beni çok rahatlatıyor.

* Bir proje bittikten sonra ara vermeden yeni bir işe başlamak oyuncuyu yormuyor mu?
Yorucu ama benim işim bu... Belki bir sezon dinlenmeyi tercih edebilirdim ama bazen öyle teklifler geliyor ki, geri çeviremiyorsunuz. Aslında ben bu sezonun sonuna kadar çalışacağımı düşünüyordum ama 'Bir Bulut Olsam' erken bitti. Şimdi de bir değişiklik yok. Hâlâ çalışmaya devam ediyorum. Sadece ekip değiştirdim.

* Dizideki rolünüzden bahseder misiniz?
Dizide 'Arif' diye, Kapalıçarşı'da deri ve halı dükkanları olan bir karakter var. Onun Londra'da yaşayan erkek kardeşi olarak hikayeye giriyorum. Biraz rahat, umursamaz ve serseri bir tip diyebiliriz. Yaşamın eğlencesine bakan bir insan aslında... Londra'da okurken tatsız bir olay yaşamış ve ondan sonra hayatın anlık yaşanması gerektiğine karar vermiş. Hiçbir sorumluluğu yok. Diziye girer girmez de 'Kapalıçarşı'yı karıştırıyor açıkçası... Özünde çok iyi, gerçekten insan bir adam... Hem haylaz, hem de tatlı tiplerden... Para için fotomodellik yapıyor. Ayrıca dizide motor kullanıyorum.

* Normal yaşantınızda da motor kullanıyor muydunuz?
Evet, normalde de motor kullanıyorum. Aslında benim kullandığım tarzda bir motor değil dizideki ama çok zorlanmadım.

BENİMKİ BİR GÖMLEK DAHA RAHAT
* Mert Fırat da dizide çok rahat, umursamaz bir tipi oynuyor...
Ben girdikten sonra 'Benden daha rahat bir adam var' gibi bir durumu olacak. Çünkü benim canlandırdığım karakter, ondan bir gömlek daha rahat biri olarak karşımıza çıkacak.

* Aralarında bir rekabet olacak mı?
Kral olduğunuz bir yere başka biri gelirse rekabet olur. Ama bu tatlı bir rekabettir. Daha sonra karakterler arasında dostluk doğacaktır. Onların arasına girmeden önce rekabet gibi bir şey söz konusu olabilir ancak daha sonra bu durum ortadan kalkar.

* Başlamış bir projeye sonradan dahil olmak size ne hissettirdi?
Erol Avcı diziye oyuncu almak yerine ailesine bir insan alıyor. Kendimi bir diziye dahil olmuş gibi değil de, bir aileye dahil olmuş gibi hissediyorum. O yüzden kendimi kötü hissedebileceğim her şey engellenmiş oldu. Teklifi getirdikten sonra, "Sizi ailemizde görmek istiyoruz" dediler. Ben de büyük bir ailenin içine katılmış oldum.

EKİP BENİ ÇOK SICAK KARŞILADI
* Dizide iki kadın karakter var. Aslı Tandoğan ve Selen Seyven'in canlandırdığı karakterlerden hangisiyle aşk yaşayacaksınız?
Aslında bu tahmin edilebilir. Sanırım Selen'in oynadığı karakterle olmaz.

* Ekipte nasıl karşılandınız?
Herkes beni çok iyi karşıladı. Çok samimi ve sıcak davrandılar. Olgun Ağabey'i (Şimşek) küçüklükten beri tanıyorum. O bana çok sıcak davrandı. Diğer oyuncular da çok iyi karşıladılar. Ben de çok mutlu oldum. Böyle olmasaydı benim için zor olabilirdi.

* Dizide 'Zeze' karakterini oynayan Serena Yapaöz ile diyaloğunuz nasıl?
Gelecek hafta yayınlanacak bölümde beraber bir sahnemiz var. Çok akıllı bir kız... Asla bir çocuk gibi değil. Ona çocuk gibi davranamazsınız. Ben de ona bir meslektaşım gibi davranıyorum.

ÇARŞI KIZLARININ BAŞI DÖNECEK
'Kapalıçarşı'ya, Londra'dan gelen ve rahat tavırlarıyla dikkat çeken 'Fırat' karakteriyle giren Engin Altan Düzyatan, yakışıklılığı ile de kızların başını döndürecek.

Kaynak:Sabah
http://kapalicarsi.yetkinforum.com

Engin Altan Düzyatan Röpörtajı/Kapalıçarşıdaki Rolü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kapalıçarşı Nejat İşler’in yerine Engin Altan Düzyatan dahil oldu